Woda Mineralna MALOPOLANKA
Małopolankę
kupisz w:
Naturalna Woda Mineralna MAŁOPOLANKA ZDRÓJ Naturalna Woda Mineralna MAŁOPOLANKA ZDRÓJ Naturalna Woda Mineralna MAŁOPOLANKA ZDRÓJ

Właściwości

dlaczego warto pić "Małopolankę Zdrój"?


Picie "Małopolanki Zdrój" pomaga w dostarczeniu Twojemu organizmowi pierwiastków potrzebnych do codziennego funkcjonowania: magnez, wapń, potas, a jednocześnie wyróżnia się niską zawartością sodu. Zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia, które wspomaga optymalną pracę umysłu i ciała. Dzięki unikalnej kompozycji składników mineralnych, których jakość i stabilność oraz ich wzajemne proporcje, pomaga uzupełnić ich braki w codziennej diecie.
Naturalna Woda Mineralna "Małopolanka Zdrój" jest źródłem składników mineralnych wśród których występują:

Kationy: Zawartość minerałów naturalnej wody mineralnej MAŁOPOLANKA ZDRÓJ
magnez Mg2+ 26,78 mg/l
wapń Ca2+ 105,9 mg/l
sód Na+ 10,4 mg/l
potas K+ 6,35 mg/l
Aniony:
wodorowęglany HCO3- 403,50 mg/l
chlorki Cl- 20,3 mg/l
Składnik niezdysocjonowany:
krzemionka SiO2 25,4 mg/l
magnez

Mg2+

Zmniejsza napięcie nerwowe, co nieocenione jest w dzisiejszym stresującym świecie, a także obniża poziom cholesterolu we krwi. Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Bierze udział 300 procesach biochemicznych.
wapń

Ca2+

Główny budulec kości i zębów, utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi, niezbędny do utrzymania prawidłowej pracy serca. Szczególnie ważny dla dzieci, a także dziewcząt w okresie dojrzewania i kobiet w czasie menopauzy.
sód

Na+

Małopolanka Zdrój jest odpowiednia dla diety ubogiej w sód co oznacza, że może być pita codziennie nawet przez osoby z nadciśnieniem. Jako że sód zapobiega odwodnieniu organizmu jego niska zawartość jest rekomendowana przez dietetyków.
potas

K+

Obniża ciśnienie krwi, pomaga tez w leczeniu alergii. Prawidłowy poziom potasu jest niezwykle ważny dla funkcji układu krążenia mózgowego oraz pracy serca.
wodorowęglany

HCO3-

Wpływają korzystnie na samopoczucie osób cierpiących na nadkwasotę oraz obniżają zawartość cukru we krwi i moczu (ważne dla cukrzyków)
chlorki

Cl-

Występuje w soku żołądkowym w postaci kwasu solnego, a jako chlorek sodu utrzymuje właściwe ciśnienie osmotyczne krwi i płynów ustrojowych. Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, pracy, sportu, a także w upalne dni następuje intensywne wydzielanie z organizmu soli z potem. Organizm traci cenne minerały, co może spowodować niedobór objawiający się osłabieniem, szybkim zmęczeniem a nawet mdłościami. Picie wód chlorkowo-sodowych w takich sytuacjach pozwala na uzupełnienie ubytków soli i wpływa wybitnie dodatnio na samopoczucie i wydolność organizmu.
krzemionka

SiO2

Krzem bierze udział w budowaniu kośćca, tkanek chrzęstnych oraz zębów.


Gazowana czy niegazowana?Na koniec należy zastanowić się czy wybierasz wodę gazowaną czy nie. Woda gazowana jest szkodliwa dla osób z nad kwasowością żołądka, chorobami gardła i strun głosowych. Gdyż drażni je dwutlenek węgla zawarty w wodzie i nasila dolegliwości. Jeśli jednak nie masz takich problemów, dwutlenek węgla podrażnia twoje kubki smakowe oferując ci poczucie orzeźwienia, wpływa na lepsze samopoczucie i gaszenie pragnienia. Wybór ten, to już jednak kwestia gustu, nad którym nie powinno się podobno dyskutować.

Naturalna Woda Mineralna MAŁOPOLANKA ZDRÓJ


Firma THIER jest producentem wody mineralnej "Małopolanka Zdrój" od 1978 roku. Oferuje kompleksowe zaopatrzenie w wodę mineralną zakładów pracy, firm, hurtowni, sklepów, urzędów.
Naturalna Woda Mineralna "Małopolanka Zdrój" wydobywana jest ze źródla w Wiktorowicach leżącego na terenie Dłubiańskiego Parku Krajobrazowego. Jest wodą wyróżniającą się na naszym rynku z powodu naturalnej, niskiej zawartości sodu.
W ofercie posiadamy między innymi:

woda mineralna Małopolanka gazowana 0,3l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka lekkogazowana 0,3l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka niegazowana 0,3l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka gazowana 0,5l w butelce plastikowej

,

woda mineralna Małopolanka lekkogazowana 0,5l w butelce plastikowej

,

woda mineralna Małopolanka niegazowana 0,5l w butelce plastikowej

,

woda mineralna Małopolanka gazowana 0,7l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka lekkogazowana 0,7l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka niegazowana 0,7l w butelce szklanej

,

woda mineralna Małopolanka gazowana 1,5l w butelce plastikowej

,

woda mineralna Małopolanka lekkogazowana 1,5l w butelce plastikowej

,

woda mineralna Małopolanka niegazowana 1,5l w butelce plastikowej

...
Naturalna Woda Mineralna MAŁOPOLANKA ZDRÓJ
Opracowanie: Projektowanie stron WWW - Art'impression. All rights reserved © Copyright THIER - Kraków 2013